Můžete napsat ještě: 5000 znaků
| 1|2|3|4|5|6|7|8|9|

Hospodář

02/11/2017 19:31

Dobrý den. RS postupovala v souladu s Bližšími podmínkami pro rybářský revír Dyje 6 - Věstonická VN - přírodní rezervace. Při koupi povolenky na tento revír podepisujete že jste převzal a prostudoval Bližší podmínky . Tedy určitě víte, že doba lovu v měsíci říjnu končí ve 22. 00 hod. a lovící má povinnost opustit místo lovu do 1 hodiny po skončení lovu a odstranit i rybářské náčiní. Jinak takové jednání bude považováno jako vyhrazování místa k lovu , které kontrolní orgán (RS, PČR) může . jako porušení BP vyřešit i zadržením povolenky. Co vám za to hrozí? Uložení pokuty příslušným orgánem ,kterým je OŽP MěÚ Mikulov.

pavel.greza

28/10/2017 19:13

Dobry den,mam dotaz na prestupek na dyji 6. Byla nam odebrana povolenka za nenastrazene pruty na hrazi,ktere nijak nezavazely. Byl jsem tam poprve a nedostatecne se informaval. Co nam hrozi? Kdyz pominu aroganci porybneho, ktery me poradne otravil. Dekuji Greza

Kuba

14/06/2017 12:46

Miro, nějaké podrobnosti? Kvůli čemu?

Mira

22/05/2017 13:55

zjistil sem po třiceti letech že chytat ryby na svazové vodě je vdnešní době jen pro vyvolené. Proto i s bolavím srdcem letos končím a přecházím na soukromé i když draší vody.

Hospodář PS Mikulov

07/05/2017 22:23

Mapy s vyznačenými parcelami na kterých platí zákaz bivakovat a stanovat, ale např. i o zákazu vjezdu vozidel najdete na internetu jako přílohu k vyhláškám o veřejném pořádku na stránkách obcí , Pasohlávky, Dolní Věstonice , Strachotín, Šakvice, Přítluky. ve vyhláškách se dozvíte i to že jsou možné i vyjímky ze zákazu při pořádání kulturních nebo sportovních akcích. Nebo na MRKu projděte diskuzi "Dyje 5,6,7." , tam se to přetřásá snad každý měsíc už několik let. Všeobecněji o pobytu v přírodě doporučuji seznámit se se zákonem o lesích, o ochraně přírody , o vodách .....

Josef

07/05/2017 08:28

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je někde k nalezení mapa s označením zákazu bivakování a stanování? Pro Dyje 5 a Dyje 7. děkuju

hospdář PS Mikulov

30/04/2017 18:35

K stále se opakujícím dotazům ohledně bivakování u rybářských revírů jsem si dovolil převzít vyjádření Judr. Alexandra Šími . Myslím že je tam vše, co by měli rybáři vědět a také dodržovat.

Při samotném lovu smíte vstupovat (nikoliv vjíždět) na pobřežní pozemky a užívat je k výkonu rybářského práva, a to i bez souhlasu vlastníka pozemku. Bivakování ale není činnost, která je potřebná k výkonu rybářského práva. Takže můžete mít samozřejmě ochranu před povětrnostními vlivy (deštník, přenosný přístřešek apod.), ale k lovu nepotřebujete bivak, stan, rozdělaný oheň atd. Na pozemcích, které nejsou pobřežními pozemky (tedy třeba na přilehlých loukách apod.) smíte tábořit jedině tehdy, jestliže to nezakazují obecně závazné předpisy, např. zákon o lesích, zákon na ochranu přírody a krajiny, nebo také obecní vyhlášky. Druhou podmínkou je, že s tím souhlasí vlastník pozemku, To samé ovšem platí i pro pobřežní pozemky v době, kdy nelovíte. V tu dobu nejste rybář, tudíž můžete takový pozemek užívat jako kdokoliv jiný, tedy zase se souhlasem vlastníka (a není li to zakázáno speciálními předpisy). Za táboření se obecně považuje postavení stanu, bivaku (je úplně jedno, jakou má podlážku), rozdělávání ohně atd. Zcela přesná definice není.

Jednoduchá rada: Lovíte-li, věnujte se plně lovu. A když prší, tak se přiměřeně chraňte. Nelovíte-li, můžete se na pozemcích chovat jako každý jiný občan, tedy se souhlasem majitele pozemku na něm pobývat, třeba i stanovat, rozdělávat oheň, tábořit, pokud to ovšem navíc nezakazují zákony nebo vyhlášky. Táboření není činností, kterou lze zahrnout pod výkon rybářského práva. Znamená to, že pokud RS zjistí nedovolené táboření, může na to rybáře pouze upozornit a dále upozornit příslušné orgány (např. ochrany přírody, obecní policii apod.). Protože však nejde o rybářský přestupek, nesmí rybáři např. zadržet povolenku.

Jakub Sovka

29/04/2017 10:42

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je možné na Dyji 7 bivakovat nebo alespoň spát pod pod širým nebem ???
Předem Děkuji

Jura

04/04/2017 05:44

Dobrý den chtel bych se zeptat jak je to letos s bivi na
Dyji 7 konkrétně za betonarkou a dále do zadu děkuji

hospodář PS Mikulov

22/02/2017 17:29

pro Michala
Obecně. Tábořit (stanovat , bivakovat....)ve volné přírodě lze pouze na místech k tomu určených (,kempy , tábořiště) nebo se souhlasem majitele event. uživatele pozemku. Dyje 7A je rybářský revír, tedy vodní plocha jejimž uživatelem je MRS v zastoupení PS MRS Mikulov. Vodní plocha se mi zdá k bivakovaní nevhodná. .Asi tak. :-)

Michal

21/02/2017 18:32

dorby den chtel bych se zeptat jestly je mozne bivakovat na DYJE 7A ? dekuji za odpoved

Hospodář

21/01/2017 14:22

Vážená Marie neb ? merylou@.. ze dne 21. 1. 2017 12:29:07

(Zdravím čestné rybáře. Když jsem ale viděla, co pytláků a brňáků obléhá špinavou vodu na pobřeží v hnusných šopách, nejraději bych na ně poslala nejmocnějšího muže světa s atomovým kufříkem. Ale nejvíc mě a ryby štve špinavé dno, o kterém asi by šéfové nechcete vědět. Kdy uděláte zátah na tyhle spinavosti a bude opět čistá voda a čisté břehy od NAPLAV, hlavně bezdomacu a brňáků atd...... Chce to jen zvednout pr.el a zorganizovat POVINNOU brigádu na čištění REKY. Z té špíny se dělá špatně každému, kdo to vidí a HLAVNE CHUDAKUM STVANYM RYBAM.)

Máte v mnohém pravdu, proto vás chci touto cestou přizvat na pro vás nepovinnou brigádu pořádanou každoročně organizací MRS Mikulov k úklidu revíru po těch neslušných rybářích Termíny brigád naleznete na těchto stránkách nebo ve vývěsce na domě rybářů v Mikulově na ulici Svobody.19. Jinak vám doporučuji obrátit se ze svými "podmětnými" návrhy na příslušná ministerstva, zastupitele příslušných obcí, správce povodí, odbor životního prostředí nebo jiný kompetentní úřad.
S pozdravem "Petrův zdar"
Sedláček Milan
hospodář PS MRS Mikulov

Marie

21/01/2017 11:35

Vážení šéfové. Když si chcete říkat rybáři a ochránci přírody, CHCI VIDĚT, jak se díky vaší iniciativě čistí DNO REKY DYJE POD SPLAVEM A JINDE V NÁDRŽI A TAKE JAK ZMIZÍ TY HNUSNE ŠOPY u Zaječí a na pravem brehu od Dolních Věstonic k Pavlovu. Hnus!

Michal

18/11/2016 18:15

Zdravím kolegové! Dívám se že Vám tu frčí úlovková soutěž a nikdo nepřidává svoje úlovky. To je to v Mikulově taková slabota? :) Škoda že je soutěž jen pro vaše členy, taky bych se jinak zapojil.
Mějte se a ať vám berou! Michal z Břeclavi

Jakub Černý

30/12/2015 12:21

Dobrý den mohli by jste sem vložit nějaký ceník povolenek atd... Děkuji

Luká?

18/10/2015 14:56

Dobrý den, v první řadě dekuju za odpovědi. Jsem rad, že vím jak se věci mají. Bude lepší sslušně kaprarit jinde. Preju pěkný den a hodně štěstí v tom co děláte.

hospodář MO

18/10/2015 11:29

Dobrý den, podobných diskuzí mezi "kapraři" jsem již slyšel spoustu . Vždy se jedná o jednu věc Chci navážet, chci chytat v noci, chci K-70, moderní rybářské trendy ,ještě k tomu patří chci chytat na 3-4 pruty a jsem ochoten si připlatit za svá chci. Myslím že jsem to vyjmenoval vše. Zapomínáte na to že rybářský svaz rybářské revíry nevlastní pouze obhospodařuje na základě dekretů udělených ministerstvy nebo vlastníky těchto vod a musíme dodržovat zákony, vyhlášky a podmínky které jsou na těchto vodních útvarech stanoveny . To jsou i podmínky správce povodí, OŽP, AOPK a jiných institucí a v neposlední řadě jsou tu další uživatelé vodních ploch.
Pokud lovíte pouze pro zážitek a dopouštíte se porušování stanovených pravidel neškodíte materiálním způsobem ale působíte škodu morální a etickou. Protože i lidé kteří nejsou rybáři nás posuzují i z toho hlediska že sami nedodržujeme daná pravidla. A proto dnes řešíme různé zákazy vjezdu, bivakování, omezení lovu a způsobů lovu v některých lokalitách. Protože ti rybáři taky chtěli jen rybařit podle svých představ.

Luká?

17/10/2015 18:51

Dobrý den srovnavate nesrovnatelné. Sportovci, o kterých mluvite za své výkony berou docela slušné peníze. Kdežto já si za rybářeni platim. Já sám hraju amatérskou ligu v hokeji a platim si za to, jednak k tomu žádný doping nepotrebuji abych podával lepší výkony a za druhé by na to ani nikdo nepřišel. Srovnal bych to spíš třeba s řidičský průkazem za který si zaplatim a platí skoro do konce života pokud neprovedu něco co by ohrozilo ostatní účastníky. Například alkohol nebo drogy za volantem. To je v poradku. Když překročim rychlost nebo udělám drobný přestupek zaplatim za to pokutu. To je taky v pořádku. Ale skodim snad někomu nebo něčemu že si vyvezu nástrahu ? Nebo chci chytat přes noc ? Myslím že ne. Není pro mě úspěch vytáhnout velkou rybu na " bazénu " kde je rybář na rybáři a takových ryb jsou tu mraky. Mámrřád krásnou přírodu klid a pohodu a užívám si každou minutu u vody. Úspěch je vytáhnout velkou rybu tam kde jich plave pár. Feedrari muskari a vlackari nepotřebují vyvážet ani mít udici nahozenou třeba dva dny. Takže ty to nijak neomezuje. Jen sumcaru se to taky týká. Sumci berou převážně v noci.

Hospodář MO

17/10/2015 09:41

Dobrý den Lukáši. Především Vám děkuji že šetrně zacházíte s ulovenou rybou a zanecháváte místo k lovu po svém odchodu od vody uklizené. Při kontrolách revíru se setkávám spíše s opačným jevem,i když za poslední roky se situace změnila k lepšímu. K tomu Vašemu volání po změnách. Udělali jste s kapra modlu a vůbec Vás nezajímají ostatní druhy ryb. Ale jsou rybáři kteří raději chytají i jiné ryby a preferují jiný způsob lovu např vlášení položenou, muškaření. Ale co je hlavní denní doby lovu a způsoby lovu jsou stanoveny zákonem č. 99/2004 Sb a prováděcí vyhláškou a v neposlední řadě BPL které vycházejí s z výše uvedených právních předpisů. Rybářský svaz je spolek který sdružuje rybáře všeho věku a zaměření není to spolek kaprařů. Pokud chcete provozovat rybařinu způsobem který uvádíte . - nonstoplov , navážení apod. máte možnost navštívit nějaký komerční revír kde se Vám splní i ta podmínka vyšší ceny za povolenku k lovu. A pokud mluvíte o tom ,že musíte porušit některé pravidlo abyste dosáhl výsledků kterých dosahujete. Je to tak jako ve sportu kdy závodník použije zakázané prostředky aby dosáhl lepších výsledků než ostatní . Při zjištění že podvádáte přichází trest ve formě pokuty , zákazu lovu a podobně . Myslím že je to naprosto demokratické a spravedlivé.

Luká?

13/10/2015 09:02

.

| 1|2|3|4|5|6|7|8|9|

Design by crazyfish (crazyfish[zavináč]centrum.cz) | Web fungující za pomocí redakčního systému Web site powered by phpRS