Můžete napsat ještě: 5000 znaků
| 1|2|3|4|5|6|7|8|9|

Luká?

13/10/2015 02:12

Jeden z ulovených kaprů, který stále plave. Snad

Luká?

13/10/2015 02:05

Zdravím. Řadím se mezi rybáře, kteří cíleně loví velké kapry. A zároveň k rybářům, kteří své lovné místo zanechají vždy čisté a všechny ulovené ryby po setrnem zachazeni vracejí do svého domova. Bohužel musím říct , že většinou musím porušit některé z pravidel abych dosáhl výsledků, kterých dosahují. Jelikož se dostanu na ryby maximálně čtyřikrát do roka a většinou na tři dny, tak prostě nedokazu sedět u vody v noci s vytaženýma udicema když vím, že zrovna v tuto dobu může přijít ten vysněný kapr. Pořad se sám sebe ptam změní se to někdy? Budu někdy moct sedět u vody tři dny s čistým svědomím ? Zatím to vypadá spíš naopak. Proč nemůže stát povolenka pro rybáře kteří loví chyt a pust třeba 8/tisíc s tim, že se bude moct chytat non stop vyvážet a podobně ? Myslím si ze někdo kdo zná ten pocit vytáhnout na svazovce kapra přes 15 20 kg by ty peníze obětoval. Petrův zdar

Předseda MO

16/01/2015 19:29

Vzhledem k malému počtu lovných míst se závody pořádají pouze pro členy MO Mikulov. "Petrův zdar"

zdenek

05/01/2015 12:51

Dobrý den chtěl jsem se zeptat mohou se závodu účastnit i když nejsem člen MO Mikulov? Předem děkuji

va?ek

03/08/2014 22:03

na 7a je asi 3 týdny strašnej stav barelu-přetekají a smrdí

admin

01/03/2014 15:03

Petr: Termíny brigád byly přidány mezi články na hlavní stránce. Hezký den

Petr

04/02/2014 18:15

Dobrý den, kde se dozvím termíny brigád v roce 2014? Díky

Zástupce hospodáře MO

18/01/2014 12:38

Zákaz lovu a přivlastňování si dravých druhů ryb platí až do konce roku 2015.
Viz popis revíru v "Bližších podmínkách" + aktuální dodatky
S pozdravem Milan Sedláček ml.

mrs

18/01/2014 07:17

platí na 7A ještě zakaz lovu dravcu děkuji

Jiří Seďa

24/10/2013 23:02

Dobrý den, rád bych se informoval, kdy a kde je sraz na brigádu 26.10. 2013.
Děkuji Jiří Seďa

Zástupce hospodáře MO

24/09/2013 20:57

První informační schůzka pro zájemce o rybářský kroužek v Mikulově proběhne v pátek 11. 10. 2013 od 16:30 hod na Rybářském domě.
Zájemci mohou přihlášky zasílat na e-mail: mrsmikulov@seznam.cz nebo vhodit do schránky na rybářském domě v Mikulově.

Joná?

31/07/2013 15:58

31.7.2013
Dobrý den, zaslechl jsem že je zaznamenán na mušovském jezeru větší uhyn ryb. Pravděpodobně z důvodů malého průtoku a nedostatečného okysličování vody. Je to pravda?
V neděli jsem se od tud vrátil domů a nic takového jsem tam nezaznamenal.
Děkuji za odpověď.

Zástupce hospodáře MO

17/07/2013 14:25

Dobrý den, pane Kaňko. Povolenku můžete zakoupit u paní Janíčkové, u zpracovny ryb na revíru Dyje 6, nebo v budově společnosti Pálava s.r.o. v Pasohlávkách. Bližší info viz http://www.mrsbrno.cz/prodejci-povolenek
S pozdravem
Milan Sedláček ml.
zástupce hospodáře MO

Jiří Kaňka

08/07/2013 13:45

Dobrý den
V kempu Mušov budu na dovolené od 3.8 do 17.8
Kde mohu zakoupit povolenku na nádrž Nové Mlýny ?
Jsem členem ČRS.
předem děkuji Kaňka

hospodář MO

03/05/2013 15:48

Rybářské závody MO MRS Mikulov se konají na revíru horní části revíru Dyje 7A v Dolních Věstonicích v sobotu 4.5.2013 . Závodů se mohou účastnit pouze členové MO MRS Mikulov kteří se prokáží platným RL a povolenku.

Jan

02/05/2013 21:02

Ahoj.....Chtěl bych se zeptat, teď o víkendu se budou konat rybářské závody, tj. dne 4.5 2013, a chtěl bych vědět, jestli můžu chytat, ikdyž mám rybářský lístek z Hustopeč.....Díky za odpověď

Hospodář MO

02/05/2013 19:45

Dobrý den, pane Koláčku .Přečetl jsem si se zájmem váš příspěvek k diskuzi. Co na to říci? No snad jen můj osobní názor k věci. Velice rád přivítám každého ''slušného'' rybáře který má zájem o nápravu věci v dění kolem rybářských revírů. Každý kdo splní předpoklady k tomu kladené a projeví iniciativu se může stát RS. A potom může ukázat těm cca 1000 členům RS jak se to má dělat. Vaše zmínka o vykázání od vody s tučnou pokutou a odebrání rybářského lístku na max. možnou dobu mě přesvědčuje o tom ,že nemáte potuchy o oprávněních a povinnostech RS. Myslím si ,že je lepší ''z vesela podebatovat'', vysvětlit . Nám ''slušným'' to postačí. Represe je poslední možnost jak ty, kterým vysvětlení nestačí, postihnout.
S pozdravem Sedláček Milan

Koláček Pavel

02/05/2013 12:04

Dobrý den,
pane hospodáři MO,chtěl bych Vám poděkovat za rozsáhlou odpověď k dannému tématu,které tíží většinu z nás ,,slušných rybářů'',ale bohužel i když v důvodech ukončení nonstop rybolovu s Vámi souhlasím,nesouhlasím v jedinném bodu a to kdo nese odpovědnost za danný stav. Jako organizace,která měla k dispozici zákonnou pravomoc s tímto problémem něco udělat,jste pouze strčili hlavu do písku a jako řešení jste zvolili nejjednodušší možnou věc a to,že jste nonstop rybolov ukončili. Vaši členové tzv. rybářské stráže,kteří dění u vody přehlíželi,ba naopak s lidmi plně zodpovědnými za vzniklý stav z vesela debatovali,namísto okamžitého vykázání od vody s tučnou pokutou a odebráním rybářského lístku na max.možnou dobu. Rybářům mající zájem o poctivý rybolov jste tímhle pouze znechutili rybolov a dali jste jim najevo,že dodržování rybářského řádu a ustanovení je zcela zbytečné. Zajímalo by mě,kolikrát týdně projedete po silnici směr Mikulov-Brno,nebo Věstonice-Strachotín? Protože přesně tolikrát uvidíte porušování rybářského řádu. Měli by jste do svých řad přijmout lidi,kteří mají opravdový zájem o dění u vody,aby nám všem slušným lidem,kteří se jich nemusíme bát,pomohli vyčistit vodu od rabujících nenechavců,chovajících se u vody jako stádo dobytka.Za situaci která nastala můžete z větší části pouze Vy,protože Vy jste měli pravomoc s tím něco udělat!!!!!!
Děkuji za pochopení a neberte to jako útok na Vaši osobu,je to pouze rada pro Vás,aby jste vzal koště a začal zametat.Nikdo z nás o pytláky a dobytky u vody nestojí!!!
S pozdravem Koláček Pavel

Dalibor O??ádal

07/02/2013 07:32

Dobrý den,
děkuji za odpověď,ale mám jiný názor,proč lov nonstop může fungovat v jiných zemích,
teda kromě Slovenska,protože tam je kolem vody desetkrát větší nepořádek než u nás.
Proč na zákazy typu zákaz bojek,vyvážení lovu nonstop atd. musí doplácet slušní rybáři,kteří přijedou na týdenní výpravu a o ulovenou rybu se starají(podložka,ošetření po háčku a hlavně puštění ryby zpět) a po týdenní výpravě je místo v lepším stavu než,když dojeli,protože si to místo vyčistí než se zabivakují,ale ne raději budeme tyto rybáře znechucovat těmito zákazy a tím vyhánět na soukromé nebo zahraniční vody.Píšete,že jste jen za odvoz odpadků zaplatili 47tisíc
jedna kontrola na pořádek za učasti policie musí vynést několikanásobek této částky.Píšete o kolik se zvýšil počet rybářů a ulovků,tak té vodě pomožme dejme na 7 dva roky chytání v režimu chyť a pusť jak je to venku běžné a při řádných kontrolách uvidíte jak se stav zlepšil ve vodě i kolem ní,protože u nás to pořád bez té durazné kontroly nejde,bohužel.Nedělejme zákazy,ale nastavme jasné pravidla a důrazně trvejme a kontrolujme jejich dodržování a neschovávejme se za to,že je to lovem nonstop ono se u té nešťastné 7 už ani není skoro,kde posadit je to samá černá stavba nebo minimálně vrcholně nevkusná a co s tím obecní úřade dáme těmto lidem ještě vyjímku na auto,ne?Já vím teď teď přijde odpověď nejsou peníze a zákony,ale už je to 24 let a to bohužel i na rýbářském svazu.Hlavně to neberte nějak osobně mám moc rád jižní moravu, mušov, lidi tam a užíval jsem si výpravy na tuto vodu,kde mě nikdo nebuzeroval,že mám pruty ve vodě po půlnoci a proto mě ten zákaz mrzí a budu muset buď porušovat nařízení nebo nejezdit,ale to příjdete o jednoho uklízeče a proto jsem pro režim chyť a pusť na regeneraci 7 na nezbytně dlouhou dobu minimálně 2 roky.
S pozdravem
Ošťa

hospodář MO

06/02/2013 21:20

K NONSTOP lovu. Výjimka k lovu nonstop na revírech Dyje 5 a 7 byla udělena ministerstvem zemědělství na dva roky , t.j. 2011 a 2012. V červnu 2012 bylo na Svazovém výboru projednáváno zda MRS zažádá o novou výjimku. Svazový výbor skládající se ze zástupců všech MO v rámci MRS se na základě zkušeností s Nonstop lovem rozhodl o další výjimku nežádat. Následně na to 4. srpna ,a to bez ohledu na rozhodnutí svazového výboru, bylo svoláno Krajským uřadem JmK jednání starostů obcí kolem Novomlýnských jezer , pracovníků KÚ ,životního prostředí ,vlastníků pozemků, zástupce Povodí Moravy , zástupců MRS .Důvod ke svolání této schůzky byl stav přírody a životního prostředí kolem Novomlýnských jezer. Závěr z tohoto jednání bylo rozhodnutí přijmout opatření k nápravě neutěšeného stavu. Pro MRS to znamenalo okamžité zrušení nonstop lovu na revírech Dyje 7 a 5 . Nakonec se podařilo dohodnout zachování nonstop lovu do konce udělené výjimky. Tímto oficiální nonstop lov skončil.
Rozhodně lze říci, že zrušení nonstop lovu jsme si (myslím tím rybáře) zavinili z velké části sami.
Protože, se pořád setkávám s všelijakými "zaručenými zprávami " o důvodech zrušení nonstop lovu, chtěl bych uvést . Při žádosti o výjimku nonstop lovu byly navrhovány jiné rybářské revíry, které měli navrhnout MO, které na uvedených revírech hospodaří . Nakonec to dopadlo tak, že z navrhovaných 6 revírů zůstala nakonec pouze Dyje 5 a k tomu byl přidán ministerstvem revír Dyje 7, který v původním návrhu nebyl a který jsme k lovu nonstop nenavrhovali . Jako hlavní důvod k schválení a zavedení nonstop lovu byl uváděn důvod přemnožení sumců na Nových mlýnech. . Po prvním roce t.j. 2011 bylo při sumarizaci zjištěno ,že na revíru Dyje 7 došlo k zvýšení docházky o 35% ,a tato docházka se projevila i v jiných oblastech bohužel s negativním dopadem (nedodržování ustanovení bližších podmínek k lovu k nonstop lovu , černé skládky a nepořádek kolem vody ,(jen MO Mikulov vynaložila 47 tisíc Kč na odvoz a likvidaci odpadků posbíraných při brigádách) nerespektování zákazů vjezdů , ničení porostů , divoké stanování a kempování mimo vyhrazená místa určená k těmto účelům, poškozování cizího majetku a pod.. Naopak z pohledu rybářů jeden pozitivní výsledek ( i když si osobně myslím , že to revíru moc neprospělo) úlovek např kapra se zvýšil za uvedený rok na tomto revíru o 51% proti předchozímu roku. Na revíru Dyje 5 se nonstop lov moc neprojevil. Atraktivita tohoto revíru ,jak se zdá, pomalu klesá.
Na závěr. Vím , že zastánci nonstop lovu nadávají na MRS a výbory místních organizací , že Svaz je zkostnatělý , zastávají zastaralé názory. Těmto bych chtěl připomenout, že na výroční schůzi MO Mikulov roce 2010 byla provedena anketa na téma NONSTOP lovu . Výsledek byl 54 % přítomných proti nonstop lovu. 20 %/ nerozhodných a 26 % pro nonstop lov.

S pozdravem Petrův zdar a přáním pěkných úlovků v nadcházející rybářské sezoně
Sedláček Milan
hospodář MO

| 1|2|3|4|5|6|7|8|9|

Design by crazyfish (crazyfish[zavináč]centrum.cz) | Web fungující za pomocí redakčního systému Web site powered by phpRS